K čemu jsou vlastně ty Barsy dobré? 1. díl

16.11.2019

Access Bars® jsou v ČR dostupné již několik roků a když budete hledat, co to vlastně je a co od toho čekat, snadno propadnete dojmu, že je to kouzlo, které mění životy lidí na počkání. Celkem chápu, že to pro mnoho lidí vypadá zvláštně. A proto jsem se rozhodla sdílet svůj příběh, příběh toho, kdo je přijímá, dává a také předává v roli facilitátorky na kurzech.

Ještě na začátku tohoto roku jsem žila něco, co by si nejspíš nikdo z Vás nevybral. Velmi zamotaná životní situace, kterou jsem se pokoušela neúspěšně rozuzlovat řadu roků a místo, aby se zlepšovala, bylo vše stále horší. Můj velký smysl pro zodpovědnost mi dlouho nedovoloval z ní odejít, protože jsem tušila, že tento krok nenávratně změní k horšímu podmínky řady lidí. To byl důvod, proč jsem tak dlouho vydržela ponižování, zpochybňování a spoustu klacků, které mi stále přistávaly pod nohami. Stále jsem důsledně hledala chyby u sebe, řešila stokrát dokola to, čím bych si něco podobného mohla vytvořit, zasloužit, hledala cesty, jak vše vyřešit pro všechny dobře, ovšem bez výsledku. Stále jsem trpělivě vysvětlovala, obhajovala, až do letoška. 

Moment, který vše změnil přišel na konci ledna, kdy jsem absolvovala kurz Faceliftu. Už tam přišly první změny v tom, jak jsem svou situaci viděla. A to odstartovalo mou životní katarzi. Následovaly další kurzy Access nástrojů a zejména jejich aplikace a když se dívám dozadu na uplynulý půlrok, s němým údivem a vděčností vidím, že se můj život za tak krátkou dobu posunul opravdu zásadně. Vlastně tolik, že v tuto chvíli by si to pro změnu řada lidí ochotně vybrala.  Jak se to stalo? Řeknu Vám, co Bars a spol. udělaly pro mě.

Dokázala jsem se najednou na svou situaci podívat z úplně jiného pohledu. Přišlo mi, jako kdyby někdo najednou sundal víko od krabice, ve které jsem byla roky zavřená a já mohla ven... a dovnitř přátelé.. dovnitř už jsem se nechtěla vrátit ani omylem. 

Bars poslaly pryč strach, že až budu venku z té krabice, čeká tam na mě něco hrozného, něco co nezvládnu že zemřu hlady, že přijdu o svou jistotu... nic z toho se skutečně nestalo, svobodně si tvořím a jsem vděčná za tu volbu krabici opustit. 

Začala přicházet uvědomění ohledně toho, jak které situace opravdu tvořím. S tímto pochopením zmizely soudy, které jsem sama o sobě měla. Přestala jsem se obviňovat, hledat na sobě chyby, to čím si zasloužím to peklo. Mohla jsem díky tomu jít za hranice těchto soudů o sobě a dokázala jsem tyto situace rozuzlovat a změnit. 

Tak, jak mizí soudy o sobě samé, strach, že jsem špatná, uvolňuje se prostor poznávat, kdo opravdu jsem. Vidím, co tvořím, vidím své talenty, dary a kapacity a soudy nahrazuje vděčnost za sebe, laskavost k sobě. 

Bars nezabrání tomu, abyste potkávali nepříjemné situace. Když v nich nicméně používáte nástroje Accessu, zvládnete je a posílí Vás. Neslibuji svým klientům jen růžové zítřky. Jsou dny, které radostí a lehkostí právě neoplývají... nicméně už vím, že problémy, nespokojenost, frustrace a to vše, jsou signálem, abych se dobře podívala na to, jaké tu jsou další možnosti, které zatím nevidím, abych se dívala na to, co je za tím a čeho si nejsem vědomá. Když jedu na vlně, nemohu se bát hloubky. A já se do té hloubky pro ty další perly uvědomění a nových možností vlastně ráda ponořím. 

Bars jsou pro mě cestou pravdivosti k sobě. Cestou, která je pro každého jiná a na které Vás za to, jakým způsobem a jak rychle si ji tvoříte právě Vy, nikdo nesoudí.

Access Bars®jsou jedním z nástrojů Access Conciousness®. Tato modalita jich obsahuje mnohem více, než jen Bars. Všechny jsou velmi jednoduché, pragmatické a snadno použitelné, opravdu stačí je prostě aplikovat. Já sama jsem toho zářným příkladem. A nejen já. O tom ovšem až příště. 


Šárka ©